Aktualności

IV Kongres Młodego Samorządu w Dusznikach Zdroju

Duszniki-Zdrój (23-25 maja 2018r.)

W dniach 23-25 maja 2018r. w Dusznikach Zdroju odbył się IV Kongres Młodego Samorządu. Ideą Kongresu jest zagospodarowanie potencjału młodego pokolenia samorządowców poprzez wymianę doświadczeń, wykłady prowadzone przez osobistości ze świata nauki, ekonomii i polityki oraz panele dyskusyjne mające wskazywać trendy i drogi rozwoju dzisiejszego samorządu.

Dzięki uprzejmości Sponsora Kongresu – Volkswagen Group Polska, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jednym z paneli dyskusyjnych poświęconemu działaniom na rzecz elektromobilności, w trakcie którego prezentowaliśmy praktyczne aspekty korzystania z samochodów elektrycznych.

Szczególną atrakcja dla Uczestników była zorganizowana przez Promobil Fleet prezentacja w pełni elektrycznego Volkswagena e-Golfa. Kilkadziesiąt odbytych jazd testowych samochodem z napędem elektrycznym, wyłącznie pozytywne wrażenia z jazdy i deklaracje wsparcia rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów przez samorządowców, utwierdziły nas w przekonaniu, że elektromobilność jest właściwym kierunkiem motoryzacji w Polsce.